Alcúdia · Spanien

Bq Delfin Azul Hotel

Rejsegaranti & sikker betaling Betal med kort eller MobilePay Personlig kundeservice 39 62 19 30
Bq Delfin Azul Hotel

Det indgår i dit ophold

Port d'Alcúdia, Alcúdia

Overnatning

Bq Delfin Azul Hotel

Beliggenhed

Hotellet ligger tæt på Alcudias livlige havn, kun 200 meter fra den nærmeste smukke sandstrand. I byen kan gæsterne udforske utallige shopping- og underholdningssteder.

Faciliteter

27 enkeltværelser og 243 dobbeltværelser er fordelt på 7 etager og kan nås med elevator. Det venlige personale i receptionen besvarer gerne eventuelle spørgsmål. Faciliteterne omfatter bagageopbevaring, en værdiboks og en vekselservice. Trådløs internetadgang er tilgængelig i fællesområderne. Udflugtsskranken tilbyder assistance med booking af udflugter. Hotellet har en række faciliteter for gæster med handicap. Hotellet har kørestolsvenlige faciliteter. Dagligdags fornødenheder kan købes i supermarkedet. Hotellets område omfatter en legeplads og en dejlig have. Yderligere faciliteter omfatter et tv-rum og et legerum. Gæster, der ankommer i bil, kan parkere deres køretøjer på parkeringspladsen. Yderligere tjenester og faciliteter omfatter babysitterservice, børnepasningsservice, biludlejningsservice, lægehjælp, vaskeriservice og et møntvaskeri. Aktive gæster, der ønsker at udforske det omkringliggende område på cykel, vil sætte pris på cykeludlejningsservicen. Cykelopbevaring er også tilgængelig. Daglige aviser kan købes. Businesscentret er til rådighed for gæsternes forretningsbehov og tilbyder en faxmaskine.

Værelser

Aircondition og centralvarme sikrer, at værelserne opretholder behagelige temperaturer. Gæsterne kan nyde udsigten over poolen fra en balkon eller terrasse. Værelserne inkluderer en dobbeltseng. Ekstra senge kan anmodes om. En værdiboks, en minibar og et skrivebord er også tilgængelige. Yderligere funktioner omfatter et køleskab, et minikøleskab og en te-/kaffestation. Et strygesæt er til rådighed for gæsternes bekvemmelighed. En telefon, et fjernsyn med satellit-/kabelkanaler og WiFi (uden ekstra omkostninger) er også til rådighed. En hårtørrer og en telefon er tilgængelige i badeværelserne, som er udstyret med en bruser og et badekar. Kosmetiske produkter og et udvalg af håndklæder giver ekstra komfort på badeværelserne. Gæster kan også booke kørestolsvenlige værelser med kørestolsvenlige badeværelser. Hotellet har familieværelser og ikke-ryger værelser.

Værelser

Vælg dit værelse

Vælg blandt tilgængelige værelser og lejligheder

  • 4 pers.

  • 4 pers.

  • 4 pers.

  • 4 pers.

  • 4 pers.

  • 4 pers.

  • 4 pers.

  • 4 pers.

  • 4 pers.

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er inkluderet i prisen?+

Prisen dækker overnatning på Bq Delfin Azul Hotel i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.

Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+

Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.

Er der dansk personale på destinationen?+

Ja, vi har dansk personale i Spanien hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.

Hvordan kommer jeg til hotellet?+

Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.

Er I medlem af Rejsegarantifonden?+

Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.