Saas Fee · Schweiz
Haus Belle-Vue





Det indgår i dit ophold
Overnatning
Haus Belle-Vue
Om boligen
Hver enhed er udstyret med et fuldt udstyret køkken med opvaskemaskine og mikroovn, et opholdsområde og et badeværelse med bruser. Nogle lejligheder har også vaskemaskine, balkon eller DVD-afspiller.
Restauranter og supermarkeder findes i centrum af Saas-Fee, som kan nås inden for 5 minutters gang. Et bageri ligger 100 meter fra Haus Belle-Vue.
Gæsterne drager fordel af gratis bagagetransport og en shuttle-service til og fra parkeringspladserne ved ankomst og afrejse. Et gratis opvarmet skiopbevaringsrum er tilgængeligt lige ved siden af pisterne.
Fra 1. juni til udgangen af oktober kan du gratis benytte offentlig transport og svævebanerne i Saas-dalen, undtagen Metro Alpin. Sæson-skipas til en reduceret pris kan købes på ejendommen.
Bemærk venligst, at Saas Fee er en bilfri landsby. Der er tilstrækkeligt med parkeringspladser ved indgangen til Saas Fee.Venligst informer ejendommen på forhånd om antallet af gæster, der ankommer med dig. Hvis du ankommer med børn, bedes du informere ejendommen om deres antal og alder. Du kan bruge feltet til særlige ønsker ved reservation eller kontakte ejendommen.Denne ejendom vil ikke rumme polterabender eller lignende fester.
Check-in fra 14:00 til 19:00
Check-ud fra 08:00 til 09:00
Nøgleudlevering på ejendommen.
Værelser
Vælg dit værelse
Vælg blandt tilgængelige værelser og lejligheder

- 4 pers.

- 4 pers.

- 4 pers.
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er inkluderet i prisen?+
Prisen dækker overnatning på Haus Belle-Vue i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.
Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+
Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.
Er der dansk personale på destinationen?+
Ja, vi har dansk personale i Schweiz hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.
Hvordan kommer jeg til hotellet?+
Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.
Er I medlem af Rejsegarantifonden?+
Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.