Wagrain · Østrig
Haus Viktoria Top 6



Overnatning
Haus Viktoria Top 6
Haus Viktoria er det ideelle valg til jeres skiferie i Wagrain, Østrig. Her får I en rummelig og komfortabel lejlighed i hjertet af byen, lige ved torvet, hvor skibussen stopper. Wagrain byder på fantastiske pister, en hyggelig atmosfære og gode aktiviteter for hele familien og garanteret danske skilærer. Lejligheden e
Om boligen
Haus Viktoria er det ideelle valg til jeres skiferie i Wagrain, Østrig. Her får I en rummelig og komfortabel lejlighed i hjertet af byen, lige ved torvet, hvor skibussen stopper. Wagrain byder på fantastiske pister, en hyggelig atmosfære og gode aktiviteter for hele familien og garanteret danske skilærer. Lejligheden er moderne og indbydende, med god plads, lys og luftig. Den er udstyret med fladskærms-tv og gratis internet. Køkkenet har alle nødvendige faciliteter, så I nemt kan tilberede jeres egne måltider. Foretrækker I at spise ude, er der masser af restauranter i området med både traditionelle østrigske retter og internationale muligheder. Med en placering midt i byen har I det hele lige ved hånden – alt fra skiløb til shopping, restauranter og caféer er inden for gåafstand. Haus Viktoria ligger kun 300 meter fra Grafenbergliften, og den gratis skibus stopper lige uden for døren og kører direkte til både Flying Mozart og Grafenberg liften. Desuden ligger Sport Spiz skiudlejning i samme bygning, så I let kan leje skiudstyr til ferien. Fem gode grunde Central beliggenhed: Tæt på butikker, restauranter og caféer Nærhed til skifaciliteter: Kun 300 meter til Grafenbergliften og 25 meter til skibussen Moderne lejlighed: Veludstyrede med fladskærms-tv, gratis Wi-Fi og fuldt udstyret køkken Gratis adgang til vandland: Inkluderet adgang til Wasserwelt Wagrain Egnet til forskellige gæster: Ideelt for familier, par og vennegrupper
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er inkluderet i prisen?+
Prisen dækker overnatning på Haus Viktoria Top 6 i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.
Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+
Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.
Er der dansk personale på destinationen?+
Ja, vi har dansk personale i Østrig hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.
Hvordan kommer jeg til hotellet?+
Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.
Er I medlem af Rejsegarantifonden?+
Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.