Wagrain · Østrig

Haus Haid Top 3

Rejsegaranti & sikker betaling Betal med kort eller MobilePay Personlig kundeservice 39 62 19 30
Haus Haid Top 3

Overnatning

Haus Haid Top 3

Haus Haid er et godt valg til jeres skiferie i Østrig. Lejligheden er hyggeligt indrettet og udstyret med et fuldt funktionelt køkken, køle/fryseskab, mikroovn og opvaskemaskine. Derudover har lejlighederne gratis Wi-Fi, fladskærms-tv samt mindst én balkon, hvor I kan nyde den friske luft. Soveværelset har naturligvis

Om boligen

Haus Haid er et godt valg til jeres skiferie i Østrig. Lejligheden er hyggeligt indrettet og udstyret med et fuldt funktionelt køkken, køle/fryseskab, mikroovn og opvaskemaskine. Derudover har lejlighederne gratis Wi-Fi, fladskærms-tv samt mindst én balkon, hvor I kan nyde den friske luft. Soveværelset har naturligvis eget badeværelse. I kælderen er der et fælles wellnessområde med dampbad, sauna og jacuzzi, som kan benyttes mod betaling – perfekt til afslapning efter en aktiv dag. Har I brug for at vaske skitøj, er der desuden et fælles vaskerum med vaskemaskine og tørretumbler, som kan benyttes mod betaling. Der findes også et opvarmet skirum i kælderen, hvor I kan tørre jeres skistøvler, så de er klar til næste dag på pisterne. Lige ved lejlighederne er der gratis parkeringsmuligheder til jeres bil. Lejligheden har en ideel beliggenhed, ikke langt fra både skiløb, lifter og indkøbsmuligheder. Under jeres ophold kan I slappe af i den hyggelige wellnessafdeling eller tage en tur i vandlandet Wasserwelt Wagrain for sjov og afslapning.

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er inkluderet i prisen?+

Prisen dækker overnatning på Haus Haid Top 3 i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.

Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+

Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.

Er der dansk personale på destinationen?+

Ja, vi har dansk personale i Østrig hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.

Hvordan kommer jeg til hotellet?+

Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.

Er I medlem af Rejsegarantifonden?+

Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.