Saalbach · Østrig

Elegant Apartment Near the Ski Bus

Rejsegaranti & sikker betaling Betal med kort eller MobilePay Personlig kundeservice 39 62 19 30
Elegant Apartment Near the Ski Bus

Det indgår i dit ophold

Saalbach-Hinterglemm, Saalbach

Overnatning

Elegant Apartment Near the Ski Bus

Om boligen

Beliggenhed
Denne lejlighed i Saalbach-Hinterglemm ligger mindre end et kvarters kørsel fra Skicircus Saalbach-Hinterglemm Leogang Fieberbrunn og Zell-søen. Denne lejlighed ligger 0,1 km fra Pinzgauer Saalachtal og 0,7 km fra Schoenleiten Skilift.

Værelser
Find dig til rette i denne lejlighed med aircondition. Badeværelset har en bruser.

Faciliteter<

Forretningsfaciliteter og andet
Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet.

Værd at vide

  • Der kan blive opkrævet gebyr for ekstra personer, som afhænger af overnatningsstedets politik
  • Der kræves billedlegitimation udstedt af offentlig myndighed og kreditkort, debetkort eller kontant depositum ved check-in til dækning af uforudsete udgifter
  • Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved check-in og kan medføre ekstra gebyrer; særlige ønsker kan ikke garanteres
  • Dette overnatningssted tager imod kreditkort; kontanter accepteres ikke
  • Værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på ejendommen; overvej at medbringe en bærbar detektor på turen
  • Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på ejendommen
  • Denne ejendom har udendørs områder, såsom balkoner, terrasser, som muligvis ikke er egnede for børn; hvis du er bekymret, anbefaler vi at kontakte ejendommen før din ankomst for at bekræfte, at de kan indkvartere dig i et passende værelse

Der er ingen reception på dette overnatningssted. Gæsterne modtager en e-mail med særlige instruktioner om check-in. Oplysninger fra ejendommen kan være oversat ved hjælp af automatiske oversættelsesværktøjer.

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er inkluderet i prisen?+

Prisen dækker overnatning på Elegant Apartment Near the Ski Bus i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.

Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+

Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.

Er der dansk personale på destinationen?+

Ja, vi har dansk personale i Østrig hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.

Hvordan kommer jeg til hotellet?+

Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.

Er I medlem af Rejsegarantifonden?+

Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.