Bad Gastein · Østrig

Ferienappartements Alpenwelt

Rejsegaranti & sikker betaling Betal med kort eller MobilePay Personlig kundeservice 39 62 19 30
Ferienappartements Alpenwelt

Det indgår i dit ophold

Bad Gastein, Bad Gastein

Overnatning

Ferienappartements Alpenwelt

Om boligen

Beliggende i Bad Gastein i Salzburg-regionen, med Bad Gastein Station og Bad Gastein Vandfald i nærheden, tilbyder Ferienappartements Alpenwelt indkvartering med gratis privat parkering. Ejendommen har udsigt over bjergene og floden og ligger 50 km fra Zell am See-Kaprun Golfbane. Når gæsterne bor i lejligheden, kan de benytte egen indgang.

Alle enheder er udstyret med et fladskærms-tv med satellitkanaler, brødrister, en elkedel, en bruser, en hårtørrer og et klædeskab. Hver enhed er udstyret med en kaffemaskine, et privat badeværelse og gratis WiFi, mens visse værelser har en terrasse og nogle har udsigt over søen. I lejlighedskomplekset har enhederne sengelinned og håndklæder.

Skiløb, cykling og vandreture er muligt i området, og Ferienappartements Alpenwelt tilbyder skiopbevaring.

GC Goldegg ligger 28 km fra indkvarteringen, mens Bischofshofen Station ligger 48 km fra ejendommen. Salzburg W. A. Mozart Lufthavn ligger 99 km derfra.
Denne ejendom vil ikke rumme polterabender eller lignende fester.Venligst informer i forvejen om din forventede ankomsttid. Du kan bruge feltet til særlige ønsker, når du booker, eller kontakte ejendommen direkte med de kontaktoplysninger, der er angivet i din bekræftelse. Ejendommen vil kontakte dig efter booking for at give instruktioner.Administreret af en privat vært
Check-in fra 14:00 til 00:00
Check-ud fra 00:00 til 10:00
Nøgleafhentning på ejendommen.

Værelser

Vælg dit værelse

Vælg blandt tilgængelige værelser og lejligheder

  • 4 pers.

  • 4 pers.

  • 4 pers.

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er inkluderet i prisen?+

Prisen dækker overnatning på Ferienappartements Alpenwelt i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.

Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+

Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.

Er der dansk personale på destinationen?+

Ja, vi har dansk personale i Østrig hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.

Hvordan kommer jeg til hotellet?+

Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.

Er I medlem af Rejsegarantifonden?+

Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.