Kvitfjell · Norge
SVARTSKARDVEGEN 430





Det indgår i dit ophold
Overnatning
SVARTSKARDVEGEN 430
Stor hytte med 5 soveværelser, 13 senge, 3 badeværelser og sauna. Ski-in/ski-out.
Om boligen
Velkommen til Svartskardvegen 430! På vestsiden er der kort afstand til både alpint skiløb og langrend. Ved Skitorget finder du skiudlejning, skiskole, en sportsbutik, Gondolen Fjellbistro og en købmand/delikatesseforretning. Der er også flere restauranter og afterski-muligheder i nærheden.
Om sommeren tilbyder vi fremragende vandre- og cykelmuligheder. Inden for en halv times kørsel kan du nå flere attraktioner som Hunderfossen mod syd og Fron Badeland mod nord. De charmerende småbyer Fåvang og landsbyen Ringebu er også tæt på.
Svartskardvegen 430 tilbyder alt, hvad du behøver for et afslappende ophold. Køkkenet er udstyret med køleskab, fryser, spisekammer, komfur, opvaskemaskine og kaffemaskine.
Spisestuen har plads til 10 personer, perfekt til hyggelige måltider sammen.
Efter en dag med aktiviteter kan du slappe af i stuen, som er udstyret med sofa, TV og pejs, ideel til hyggelige aftener foran ilden.
Soveværelser:
Soveværelse 1: Dobbeltseng (180cm x 200cm)
Soveværelse 2: Dobbeltseng (180cm x 200cm)
Soveværelse 3: Familiekøjeseng (140cm/90cm x 200cm)
Soveværelse 4: Familiekøjeseng (140cm/90cm x 200cm)
Soveværelse 5: Familiekøjeseng (140cm/90cm x 200cm)
Badeværelser:
Badeværelse 1: Bruser, toilet og sauna
Badeværelse 2: Bruser og toilet
Badeværelse 3: Bruser og toilet
+ to separate toiletter
Yderligere information:
Wi-Fi
Pejs
Terrasse
Skiopbevaring til gæster
Husdyr er ikke tilladt
Udendørs parkering
MINIMUMALDER PÅ 30 ÅR KRÆVES FOR AT LEJE DENNE ENHED
Værelser
Vælg dit værelse
Vælg blandt tilgængelige værelser og lejligheder

SVARTSKARDVEGEN 430
- 10 pers.
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er inkluderet i prisen?+
Prisen dækker overnatning på SVARTSKARDVEGEN 430 i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.
Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+
Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.
Er der dansk personale på destinationen?+
Ja, vi har dansk personale i Norge hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.
Hvordan kommer jeg til hotellet?+
Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.
Er I medlem af Rejsegarantifonden?+
Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.