Kvitfjell · Norge
Studio H A109





Overnatning
Studio H A109
Familievenlig lejlighed i Studio H Studio H er en funktionel lejlighedsbygning, perfekt placeret i Kvitfjell Vest. Alle lejlighederne er urbane og har samme ruminddeling, men er unikke i stil og farver. Bygningen har fantastisk udendørs område med egen skilift, som fører dig direkte ind i skiløjpen, mens langrendsløjpe
Om boligen
Familievenlig lejlighed i Studio H Studio H er en funktionel lejlighedsbygning, perfekt placeret i Kvitfjell Vest. Alle lejlighederne er urbane og har samme ruminddeling, men er unikke i stil og farver. Bygningen har fantastisk udendørs område med egen skilift, som fører dig direkte ind i skiløjpen, mens langrendsløjperne passerer lige udenfor. Derudover finder du Lettvint Café og bar i kælderen af bygningen. Udeområdet på bagsiden af bygningen er afskærmet fra trafikken og oplyst om aftenen, så det egner sig perfekt til leg og hygge for familien. Der er desuden kort afstand til små, fine bycentre som Fåvang og landsbyen Ringebu. Lejligheden er på 51 kvadratmeter og indeholder 2 separate soveværelser (7 sengepladser) og et badeværelse. Køkkenet er fuldt udstyret med køleskab, fryser, opvaskemaskine og komfur. Stuen indeholder sofa, TV og spiseplads til fælles måltider. Yderligere information Kæledyr ikke tilladt Terrasse Opvarmet parkering til 1 bil, samt udendørs parkering
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er inkluderet i prisen?+
Prisen dækker overnatning på Studio H A109 i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.
Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+
Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.
Er der dansk personale på destinationen?+
Ja, vi har dansk personale i Norge hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.
Hvordan kommer jeg til hotellet?+
Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.
Er I medlem af Rejsegarantifonden?+
Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.