Kvitfjell · Norge
Segelstadssetra Hyttegrend 5





Overnatning
Segelstadssetra Hyttegrend 5
Flot ny hytte til 10 personer beliggende på Kvitfjell Vest lige ud til pisten. Hyttens panoramavinduer lukker fjeldet og naturen helt ind i stuen. Ski-in/ Ski-out lige ud til pisten og langrendsløjperne lige uden for hytten. Der er kort afstand til afterski og spisesteder. Hytten er på 124 m2 der indeholder en stue med
Om boligen
Flot ny hytte til 10 personer beliggende på Kvitfjell Vest lige ud til pisten. Hyttens panoramavinduer lukker fjeldet og naturen helt ind i stuen. Ski-in/ Ski-out lige ud til pisten og langrendsløjperne lige uden for hytten. Der er kort afstand til afterski og spisesteder. Hytten er på 124 m2 der indeholder en stue med sofa, TV og pejs. Veludstyret køkken med køleskab, fryser, opvaskemaskine, komfur, spiseplads til to ved køkkenbordet og spiseplads til 8 personer. 5 soveværelser og 2 badeværelser. Der en hyggelig TV-stue på hyttens hems. Yderligere information: Udendørs parkering Husdyr ikke tilladt Check-in efter kl. 17.00/ Check-ud senest kl. 11.00
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er inkluderet i prisen?+
Prisen dækker overnatning på Segelstadssetra Hyttegrend 5 i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.
Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+
Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.
Er der dansk personale på destinationen?+
Ja, vi har dansk personale i Norge hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.
Hvordan kommer jeg til hotellet?+
Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.
Er I medlem af Rejsegarantifonden?+
Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.