Kvitfjell · Norge
MYRSETERVEGEN 100





Det indgår i dit ophold
Overnatning
MYRSETERVEGEN 100
Lejlighed med 3 soveværelser, 6-7 sengepladser, 1 badeværelse. Kort afstand til skiløjpen.
Om boligen
Velkommen til Myrsetervegen 100! Varden er Kvitfjells mest familievenlige bjergside med brede grønne og blå pister, perfekt for hele familien og for dem, der elsker store carvingsving. Det er tæt på både alpint skiløb og langrendsløjper.
På toppen af Varden finder du restauranten Varden, og med gondolen, der forbinder til vestsiden, er du også tæt på skiudlejning, en sportsbutik, en købmand/deli, flere restauranter og afterski-muligheder.
Om sommeren er der gode vandre- og cykelmuligheder. Inden for en halv times kørsel kan du nå flere attraktioner som Hunderfossen mod syd og Fron vandland mod nord. Der er også nem adgang til de charmerende små byer Fåvang og landsbyen Ringebu.
Myrsetervegen 100 tilbyder alt, hvad du behøver for et afslappende ophold. Køkkenet er udstyret med komfur, køleskab, fryser, mikroovn, opvaskemaskine og kaffemaskine. Der er også en Nespresso-maskine.
Spiseplads til 10 personer, perfekt til hyggelige måltider sammen.
Efter en dag med aktiviteter kan du slappe af i stuen, som er udstyret med sofa, TV og pejs – ideelt til hyggelige aftener sammen.
Soveværelser:
Soveværelse 1: Dobbeltseng (180 cm x 200 cm)
Soveværelse 2: Familiekøjeseng (140 cm/90 cm x 200 cm)
Soveværelse 3: Køjeseng (90 cm/80 cm x 200 cm)
Hems: Dobbeltseng (180 cm x 200 cm)
Sovealkove: 2 x enkeltsenge (80 cm x 200 cm)
Badeværelser:
Badeværelse 1: Bruser, toilet
Badeværelse 2: Bruser, toilet
Yderligere information:
Wi-Fi
Husdyr ikke tilladt
Pejs
Grill
Vaskemaskine og tørretumbler
Udendørs parkering
Værelser
Vælg dit værelse
Vælg blandt tilgængelige værelser og lejligheder

MYRSETERVEGEN 100
- 10 pers.
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er inkluderet i prisen?+
Prisen dækker overnatning på MYRSETERVEGEN 100 i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.
Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+
Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.
Er der dansk personale på destinationen?+
Ja, vi har dansk personale i Norge hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.
Hvordan kommer jeg til hotellet?+
Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.
Er I medlem af Rejsegarantifonden?+
Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.