Geilo · Norge

Ustedalen Hotel og Resort

Rejsegaranti & sikker betaling Betal med kort eller MobilePay Personlig kundeservice 39 62 19 30
Ustedalen Hotel og Resort

Overnatning

Ustedalen Hotel og Resort

Dejligt hotel i smukke omgivelser Ustedalen Hotel og Resort tilbyder både hotelværelser og lejligheder. Hotellet ligger centralt, dog alligevel i naturskønne omgivelser, og kun et par hundrede meter fra liften og 800 meter fra centrum af Geilo by. Restauranten på Ustedalen Hotel og Resort har store panoramavinduer hvor

Om boligen

Dejligt hotel i smukke omgivelser Ustedalen Hotel og Resort tilbyder både hotelværelser og lejligheder. Hotellet ligger centralt, dog alligevel i naturskønne omgivelser, og kun et par hundrede meter fra liften og 800 meter fra centrum af Geilo by. Restauranten på Ustedalen Hotel og Resort har store panoramavinduer hvor du kan nyde udsigten over dalen, pisterne og Ustedalsfjorden. Den nærmeste lift, Geiloheisen, blot ligger 350 m fra hotellet, så her er du hurtigt efter den sidste bid morgenmad er sunket. Foretrækker du en langrendstur starter turen allerede ved hoveddøren. Ved frokosttid kan du spise på en nærliggende restaurant i terrænet, eller alternativt tage en tur ned i byen. Ustedalen Hotel og Resort er et moderne hotel med høje standarder og god atmosfære. Det er et dejligt sted for familier, par eller venner, og hotellet udbyder en række aktiviteter for alle aldre og interesser. Hvad med at slappe af i pianobaren mens børnene spiller bordtennis? Eller hvorfor ikke en kort træning i fitness efterfulgt af en forfriskende svømmetur? På dette hotel er der altid mulighed for at lave noget. Der er trådløst internet på hele hotellet. Skibus Skibussen kører frit fra Ustedalen Hotel og Resort til Geilo lift og Slaatta hver morgen klokken 9.00 og 09:50. Returbussen kører fra skianlægget når liftene lukker. Mellem kl. 11.00 og 16.00 kan du bestille en skitaxi, hvor du kører fra hotellet til ski Slaatta til 40 NOK per person/minimum 2 personer. Faciliteter – Restaurant – Lounges – Fitness – Pool – Legerum til børn

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er inkluderet i prisen?+

Prisen dækker overnatning på Ustedalen Hotel og Resort i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.

Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+

Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.

Er der dansk personale på destinationen?+

Ja, vi har dansk personale i Norge hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.

Hvordan kommer jeg til hotellet?+

Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.

Er I medlem af Rejsegarantifonden?+

Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.