Livigno · Italien
Sara Apartments





Det indgår i dit ophold
Overnatning
Sara Apartments
Om boligen
Sara Apartments ligger i Livigno, 29 km fra Swiss National Park Visitor Centre, og tilbyder hurtig ind- og udtjekning, lydisolerede værelser, gratis cykler, gratis WiFi og en have. Der er egen indgang til lejligheden for gæsternes bekvemmelighed. Ejendommen har familieværelser og tilbyder også gæsterne et picnicområde.
Lejligheden har balkon, bjergudsigt, opholdsområde, fladskærms-tv med satellitkanaler, fuldt udstyret køkken med opvaskemaskine og mikrobølgeovn samt eget badeværelse med bidet og hårtørrer. Der er også brødrister, køleskab og kogeplade samt en elkedel. På lejlighedskomplekset er der sengelinned og håndklæder på værelserne.
For besøgende, der ønsker at tage på dagsture til nærliggende seværdigheder, tilbyder lejligheden et udvalg af madpakker. I de koldere måneder kan gæsterne nyde vintersport i det omkringliggende område.
Gæster på Sara Apartments vil kunne nyde aktiviteter i og omkring Livigno, såsom vandreture.
Benedictine Convent of Saint John ligger 44 km fra overnatningsstedet. Bolzano Lufthavn ligger 137 km fra ejendommen, og ejendommen tilbyder en betalt lufthavnstransport.
Giv venligst besked om din forventede ankomsttid på forhånd. Du kan bruge feltet til særlige ønsker, når du booker, eller kontakte ejendommen direkte med de kontaktoplysninger, der er angivet i din bekræftelse.Gæster skal fremvise billed-id og kreditkort ved indtjekning. Bemærk venligst, at alle særlige ønsker afhænger af tilgængelighed, og der kan opkræves ekstra gebyrer.Administreres af en privat vært
Indtjekning fra kl. 15.00 til 00.00
Udtjekning fra kl. 07.00 til 09.30
Nøgleudlevering på ejendommen.
Værelser
Vælg dit værelse
Vælg blandt tilgængelige værelser og lejligheder

- 4 pers.
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er inkluderet i prisen?+
Prisen dækker overnatning på Sara Apartments i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.
Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+
Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.
Er der dansk personale på destinationen?+
Ja, vi har dansk personale i Italien hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.
Hvordan kommer jeg til hotellet?+
Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.
Er I medlem af Rejsegarantifonden?+
Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.