Livigno · Italien
Chalet Girasole





Det indgår i dit ophold
Overnatning
Chalet Girasole
Om boligen
Chalet Girasole ligger ideelt i San Rocco-distriktet i Livigno, 45 km fra Benedictine Convent of Saint John, og kan prale af en have. Ejendommen har udsigt over bjergene og haven og ligger 29 km fra Swiss National Park Visitor Centre. Der er en solterrasse, og gæsterne kan benytte gratis WiFi og gratis privat parkering.
Den 2-værelses lejlighed har en stue med et fladskærms-tv med streamingtjenester, et fuldt udstyret køkken med opvaskemaskine og mikroovn samt 1 badeværelse med brusekabine. Håndklæder og sengelinned er inkluderet i lejligheden. For ekstra privatliv har boligen en privat indgang.
For gæster med børn har lejligheden udendørs legeredskaber. Ski-til-dør-adgang, et skipas-salgssted og skiopbevaringsrum er alle tilgængelige på Chalet Girasole, og gæsterne kan stå på ski i omgivelserne.
Bolzano Lufthavn ligger 138 km fra ejendommen, og ejendommen tilbyder en betalt lufthavnstransport.
Venligst informer på forhånd om din forventede ankomsttid. Du kan bruge feltet til særlige ønsker, når du booker, eller kontakte ejendommen direkte med de kontaktoplysninger, der er angivet i din bekræftelse.Gæster skal fremvise billed-ID og kreditkort ved indtjekning. Bemærk venligst, at alle særlige ønsker afhænger af tilgængelighed, og der kan opkræves ekstra gebyrer.Denne ejendom vil ikke rumme polterabend eller lignende fester.Administreret af en privat vært
Indtjekning fra 16:00 til 23:00
Udtjekning fra 06:00 til 09:00
Nøgleafhentning på ejendommen.
Værelser
Vælg dit værelse
Vælg blandt tilgængelige værelser og lejligheder

- 4 pers.
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er inkluderet i prisen?+
Prisen dækker overnatning på Chalet Girasole i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.
Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+
Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.
Er der dansk personale på destinationen?+
Ja, vi har dansk personale i Italien hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.
Hvordan kommer jeg til hotellet?+
Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.
Er I medlem af Rejsegarantifonden?+
Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.