Val Thorens · Frankrig
Hauts de Chaviere Appartements Vti





Det indgår i dit ophold
Overnatning
Hauts de Chaviere Appartements Vti
Om boligen
Hauts De Chaviere Appartements VTI tilbyder indkvartering med balkon og bjergudsigt, ca. 45 km fra La Norma. Der er egen indgang til lejligheden for gæsternes bekvemmelighed. Lejligheden har familieværelser.
Enhederne i lejlighedskomplekset er udstyret med et opholdsområde og et tv. Hver enhed inkluderer en kaffemaskine og et privat badeværelse, mens udvalgte værelser er udstyret med en terrasse. Alle enheder vil give gæsterne en opvaskemaskine.
Skiløb er muligt i området, og lejligheden tilbyder skiopbevaring.
Chambéry-Savoie Lufthavn ligger 123 km derfra.
Bemærk venligst, at sengelinned og håndklæder ikke er inkluderet. De kan lejes i et lokalt vaskeri mod et ekstra gebyr. For mere information, kontakt venligst ejendommen.Da Val Thorens er et semi-fodgængerområde, er det obligatorisk for gæsterne at parkere deres bil på den offentlige parkeringsplads.Denne ejendom vil ikke rumme polterabender eller lignende fester.Venligst informer i forvejen om din forventede ankomsttid. Du kan bruge feltet til særlige ønsker ved reservationen eller kontakte ejendommen direkte via de kontaktoplysninger, der er angivet i din bekræftelse.
Check-in fra 17:00 til 19:30
Check-ud indtil 10:00
Nøgleafhentning.
Værelser
Vælg dit værelse
Vælg blandt tilgængelige værelser og lejligheder

- 4 pers.

- 4 pers.
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er inkluderet i prisen?+
Prisen dækker overnatning på Hauts de Chaviere Appartements Vti i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.
Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+
Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.
Er der dansk personale på destinationen?+
Ja, vi har dansk personale i Frankrig hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.
Hvordan kommer jeg til hotellet?+
Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.
Er I medlem af Rejsegarantifonden?+
Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.